Kas olete läbinud mõnda mahukamat kursust või koolitust ja saanud sellest päriselt kasu?
Näiteks mina läbisin 2021 aastal 10 kuulise java programmeerimise kursuse, mis oli mõeldud neile kes ei olnud kunagi programmeerimisega kokku puutunud. Kursuselt sain vajalikud põhiteadmised, et saaks tööd teha ja peale kursuse edukat lõpetamist leidsin endale ka nooremarendajana java full-stack arendaja töökoha. See 2300€ kursuse eest on olnud minu parim investeering :) Nüüd tahaks põhjalikumalt kõigest aru saada ja sellepärast tulin kooli ka |
Umbes viis aastat tagasi läbisin tööandja poolt pakutud projektijuhtimise kursuse. Ausalt öeldes ei mäleta ma sellest enam suurt midagi ja pole seda ka töös kasutanud.
Võimalik, et koolitus polnud tol hetkel piisavalt kaasahaarav või olin ise liiga passiivne, et sealt midagi väärtuslikku kaasa võtta. Tagantjärele vaadates on see veidi kurb – selliseid võimalusi tasub ära kasutada, eriti kui need on tasuta. Hetkel ei ole ma kaalunud täiendavaid sertifikaate või kursusi, kuna töö ja ülikooli kõrvalt tundub veel millegi lisaks võtmine lihtsalt liialt koormav (vähemalt praegu). See pigem mõjutaks kõike muud negatiivses suunas. |
This post was updated on .
In reply to this post by richardtarassov
Just selline teadlik ja praktiline õppimine ongi kõige väärtuslikum. Väga hea meel, et see sulle karjääriteel seesuguse tõuke andis! Olen ise iga-aastaselt erinevatel tööandja pakutud koolitustel osalenud. Kindlasti ei ole enamik neist mööda külge maha jooksnud, aga nagu ka Artjom osalt välja tõi, siis kahjuks kipuvad need teadmised sageli lihtsalt ununema, kui seda kõike pole võimalust edaspidi järjepidevalt ka praktikas rakendada. Püüangi nüüd kriitiliselt valida vaid neid kursuseid/tegevusi, kus ka päriselt näen võimalust neid uusi teadmiseid õpitu käigus/järel ka kindlasti kohe rakendada. Hetkel on paraku 60+ tunniste töönädalate ja ülikooli kõrvalt raske leida aega millekski täiendavaks. Kuigi Pareto printsiibi meenutamine aitab veidi prioriteetide seadmisel ja võimaldab nö. pinnal püsida, siis vajaksin ilmselt siiski "ei" ütlemise oskuse arendamise osas eraldi täiendavat koolitust
![]() |
In reply to this post by richardtarassov
Pole kindel, kas see 100% siia teemasse läheb, aga gümnaasiumi ajal oli mul kohustuslik läbida Tartu ülikooli pakutud programmeerimise kursus.
Alguses olin kohutavalt vastu ja noh mõtlesin nagu teised teismelised, et kellel seda programmeerimist üldse kunagi vaja peak minema?!?!?? Täiesti mõtetu ju. Aga noh hakkas meeldima ja nüüd 5 aastat hiljem töötan IT sektoris ja loodetavasti saan see aasta ka baka tehtud. :) Ehk kasu kursusest oli tegelikult suur. |
In reply to this post by richardtarassov
Mina võtsin mõni aeg tagasi töötukassa rahastuse kaudu programmeerimise algkursuse kus e-õppena sai kiirtempos läbi käia mitmed programmeerimiskeeled ning käisin ka kolmepäevasel tarkvara testija algkursusel. Tunnistan, et kui oleks ise pidanud maksma, siis oleksin väga kurb olnud. Mingid algteadmised sain ja päris mööda külgi maha ei jooksnud, aga nende põhjal kuhugi tööle küll ei võeta. Pigem oli kerge soojendus ülikooli astumiseks. Kursuse valikul peaks lähtuma ennekõike kui põhjalik see kursus on. 10 kuud Javat õppides saab teema päris hästi selgeks, aga kui paari kuuga 5 erinevad keelt kiiruga läbi võtta, siis pole see hind seda väärt.
|
In reply to this post by richardtarassov
Mingi 3 aastat tagasi sai 4 kuulisel testija koolitusel osaletud. Midagi sealt külge ikka ka hakkas, aga suur osa oli kuiv teooria, mis ilma praktikata palju just ei andnud. Lõpuprojekti ka keegi läbi ei vaadanud. Mõned tunnid sai selle raames ka Javat meile näidatud. Õppejõuga koos otsisid siis kõik kus tühik, sulg vm puudu oli, et programm tööle ei läinud.
|
In reply to this post by richardtarassov
Ma olen katsetanud mitmeid tasuta kursuseid, aga kasu nendest saanud küll ei ole. Töömaailma jaoks olid liiga pinnapealsed
|
In reply to this post by richardtarassov
Gümnaasiumis käisin samalaadsetel kursustel mitte 2600, vaid 1000 euro eest Java peal, aga huvi siis eriti ei olnud ja seetõttu polnud need mulle eriti kasulikud. Kuid ma loodan tulevikus leida ja läbida kursusi, mis võivad tõesti kasulikud olla. Sest paljud neist võivad tõesti oma elu paremaks muuta.
|
In reply to this post by richardtarassov
Kunagi sai (umbes 8 aastat tagasi) käidud ühel müügiga seotud koolitusel. Töötasin ühes ettevõttes müügiesindajana ja siis sai nende poolt üks selline koolitus ostetud. Koolitus kestis kuskil 8 tundi, ühe päeva, mis pidi kõvasti parandama müügioskusi. Koolitus oli ise üsna kulukas ka veel, 600 euri aga mingit erilist kasu ma sellest küll ei saanud. Pigem lihtsalt keegi teenis koolituse pealt head raha. Mäletan, et pidin ettevõttes veel ettekande kõigi ees ka tegema, et mida ma seal õppisin. Ei olnud väga tore :D
|
In reply to this post by richardtarassov
Minu kogemused selliste hoogtöö korras korraldatud koolituste osas on sarnased Artjomi ja Allari kirjeldatuga, et kui seda ei ole võimalik praktikas hiljem rakendada ja edasi arendada, siis paraku varem või hiljem kõik see omandatu arhiveeritakse kuskile aju tagumistesse registritesse ja enamasti see sinna jääbki. Positiivne on selle juures see, et kui kunagi hiljem peaks seda teemat vaja minema, siis selle arhiveeritu põhjal toimub teabe omandamine kergemalt ja kiiremini.
Ise olen seda meelt, et koolita ennast teemades, mis sind reaalselt köidavad või tõepoolest on hetkeolukorras vaja, et töös või eraelus paremaks saada. |
In reply to this post by richardtarassov
Mina olen sinuga samas paadis, ehk kursus pani põhja, edasi tuli töötukassa Vali IT ja siis oli praktika, mille pidin pooleli jätma, kuna tuli hea pakkumine valdkonnas töötada. See viis turule läheneda eeldab palju aktiivsust ja ise panustamist, sest on vaja end tõestada. Aga kui jala ukse vahele sain, seda magusam see maailm tundub. :)
|
In reply to this post by richardtarassov
Mitte küll otseselt kursus ega koolitus, kuid kutsekeskhariduse sai küll omandatud IT alal. Kasu oli sellest niipalju, et see oli suureks alustalaks.
|
In reply to this post by richardtarassov
Neid kutsesertifikaate on päris mitu juba saadud, aga siiani pole need minu elu kuidagi muutnud, ainult teadmisi sain juurde. Kuigi usun, et töökoha otsimisel annaks see suure plussi, kui need on olemas.
|
In reply to this post by richardtarassov
Olen teinud mitmeid online-kursuseid, kõik küll tasuta, odavad või muul viisil omandatud, mingitel kallimatel pole käinud. Aga on ka jäänud mulje et hind ja kursuse kvaliteet ei ole kuidagi omavahel seotud.
Nendest online kursustest on kindlasti kasu olnud, omandatud teadmiste abil sain oma praeguse töökoha. |
In reply to this post by richardtarassov
Ise olen omandanud seni 3 IT haridust. Ühte neist tehniliselt liigitub küll mikro kraadi alla, aga sellegi poolest läbitud see sai. Samuti tunnene, et iga haridusasutus läheneb erinevalt ja kogu IT maastik on pidevas muutuses nagunii ning akateemilised asutused ei suuda tehnoloogiga sammu pidada, kuid sellegi poolest alustõed ja põhimõtted jäävad endiselt samaks. Seega võib öelda nii, et on kasu olnud väga.
|
In reply to this post by richardtarassov
Sageli on mingid sertifikaadid nõutud näiteks juhul, kui sa oled mingi toote edasimüüja või sul on õigus kasutada mingit toodet. Hea näide, millega ma olen ise palju kokku puutunud on väga suurte äriklientide jaoks loodud Microsoft Dynamics AX. Selleks, et seda edasi müüa ja arendada, peab sul olema teatud suurusega meeskond ja vastav kompetents. Viimast peab tõestama sertifikaatidega, mis tähendab pidevalt uusi eksameid, mingis valdkonnas (C#, MsSQl näiteks AX korral + toote enda tundmise eksamid)
|
In reply to this post by richardtarassov
Ma osalesin 4-kuulisel Java baaskoolitusel ja tänu sellele sain IT-alase töökoha. See kursus osutus väga kasulikuks. Kuid IT-karjääri jaoks ei piisa sellest enam
|
In reply to this post by richardtarassov
Läbisin põhjaliku Python-kursuse, mis andis tugeva aluse ja aitas paremini mõista programmeerimist. Hea koolitus võib olla suurepärane investeering, eriti kui saad omandatud oskusi kohe praktiliselt rakendada.
|
In reply to this post by richardtarassov
Omandasin kutsehariduse kaudu IT eriala ning see aitas mul üsna kiiresti leida ka töökoha. Isegi kui koolipingis midagi väga palju tehnika kohta juurde ei õppinud varasemate teadmiste tõttu, siis praktikad andsid ikkagi sellise põhja, mida iseseisvalt kodus keeruline saavutada. Võib öelda, et sain sellega juurde ka enesekindlust haridustee jätkamiseks.
|
In reply to this post by richardtarassov
Olen läbinud ScrumMaster koolituse ca 10+ aastat tagasi, sertifikaat kehtis 5a. Tol hetkel tundus päris äge, rakendasime Scrumi ikka aastaid. Aga eks nagu iga uue asjaga, vaimustus kadus ning reaalsus on tihti ka see, et kui ikka mingeid praktikaid igapäevaselt ei rakenda, siis ega see Scrum niiväga ei toimi. Lõpuks töötab ikka igaüks omas tempos, nii nagu kõige sobivam on. Scrumi idee mulle iseenesest meeldib, aga see idee jätab arvestamata liiga palju asju, nimelt kui on vaja hallata ka suures koguses nn "legacy" koodi ja 50% ajast kulub bugide parandusele ja paranduste tegemised on ettearvamatu ajamahukusega, siis arenduse kiirendamise asemel ta muutus kuidagi pigem piiravaks.
|
Free forum by Nabble | Edit this page |