Milline tehnoloogia on muutnud teie suhtluse arvuti või telefoniga kõige lihtsamaks?
See võib olla Face ID, häälvalimine, kiirklahvid, pilvesalvestus või isegi tume teema. Mis isiklikult on tõesti lihtsustanud sinu jaoks igapäevast vidinate kasutamist? Ja mis on vastupidi osutunud kasutuks või tüütuks? |
Kõige enam kasutust leiab mu telefonil TouchID tehnoloogia. Ehk siis sõrmetuvastusega saan kõik maksed poes kiiresti tänu sellele tehtud ja kunagi ei pea ühtegi pin koodi sisestama. Paljud muidugi kasutavad FaceId-d selle asemel aga mul telfeon seda ei toeta ja tegelikult ega väga ei tahagi. TouchID tehnoloogiat tundub palju mugavam kasutada. Kuskil 15 aastat tagasi polekski osanud arvatagi, et telefonist võib saada täielikult igapäevane maksevahend.
Muidugi ka häälkäsklused teeksid elu palju lihtsamaks aga mingil põhjusel ma ei ole üldse neid kasutanud. Võibolla peaks hakkama seda tegema rohkem.. Mis on aga osutunud pigem tüütuks või vähem kasulikuks on liiga agressiivne automaatne tekstiparandus – see võib sageli kirjutatut moonutada, eriti mitmekeelses suhtluses. Lisaks võivad mõningad "nutikad assistendid" olla rohkem tüliks kui abiks. Siiani üritan igasugused tekstiparandused rakendustes alati välja lülitada.
Loe ka minu blogi siit: https://alansb1.blogspot.com
Olen sinna kirjutanud nii vabadel teemadel, kui ka kõikide kohustuslike teemade kohta. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Face ID tundub nii loomulik juba, et imelik on mõelda, et kunagi iga kord telefoni avades pidi nt pinkoodi kasutama või enne seda mingeid koode ei kasutatudki. Apple puhul on veel ülimugav, et kui kell on käe peal, siis arvutit avades mingit koodi või parooli kasutama ei pea.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Päriselt lihtsustanud kasutamist on minu jaoks see, et kui kasutada näiteks Apple ökosüsteemi, siis kõik paroolid, kontod jne on kohe olemas nii iPad, Maci kui telefoni peal (ja windowsi jaoks ka mingi plugin olemas), ehk siis, kogu seda paroolimajandust ei pea kuidagi eraldi hoidma ja mäletama, et kuskohast mida otsida.
Aga kui laiemat pilti vaadata, siis ega arvutikasutamine ei erine väga palju kasutamisest aastal 1990, ehk siis, mingit murrangut kasutajaliidestes pole ju toimunud, kahjuks. Natuke lähemale hakkab jõudma küll ChatGPT või ML mudelite kasutusega see kõnetuvastus, aga minu jaoks on kõige suuremaks takistuseks ikkagi füüsiline vahetu vajalik kontroll: Kui mul on vajadus midagi otsida, teha, kirja panna, märkmeid või ideid jne, siis pead võtma telefoni / arvuti, hakkama füüsiliselt kirjutama või suusõnaliselt dikteerima oma soove. See tundub kuidagi väga suur ajakulu. Tahaks näha juba mingit tehnoloogiat, mis suudaks edastada mõtted otse seadmesse mis seejärel siis hakkaks tegutsema :) Ehk siis, midagi Neuralinki sarnast tahaks. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on poes käimine palju talutavamaks muutunud tänu sellele, et telefoni saab ostupuldina kasutada ning kontaktivabalt maksta. Ei pea pikas järjekorras seisma, pangakaarti kotist otsima ja siis kiiruga kassalindilt kaupa kotti kühveldama.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Püüan mõelda mis püüan, aga ilmselt ikkagi näotuvastus tehnoloogia, ega väga ei kujuta end alati toksimas tõesti pin koodisid igale poole enam. Tänu sellele on muutunud telefon rohkem ka nagu terviklikuks osaks ja optimeerivaks lahenduseks teatud olukordades. Aga mis on kõige tüütum, on need iseteeninduse kassad, kus kaup tuleb asetada kaalu alale. igatahes, minuga nad koostööd teha pole kunagi tahtnud. :)
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Ma ütleks, et minu elu on kõige rohkem lihtsustanud kiirklahvid - eriti telefonis. Näiteks see, et ma saan topeltvajutusega kohe viipemakset teha.. no nii mugav, kui olen poes ja ei taha hakata pangakaarti eraldi otsima hakata.
Aga ausalt öeldes... see ajab mind ka täiega närvi mõnikord. Kui mul on kiire ja tahan lihtsalt telefoni lukustada, siis vahel juhtub nii, et vajutan liiga kiiresti või liiga mitu korda ja jälle hüppab see kaart ette. Ja siis seisan seal, segaduses, kaart ees ja mõtlen, et "ei, ma tahtsin lihtsalt ekraani lukustada". Sarnane asi on arvutis - Ctrl+C ja Ctrl+V on elu, aga kui kogemata vajutad midagi muud (näiteks Ctrl+Z ja kustutad kogemata midagi), siis oled nagu: “oh ei, mis ma nüüd tegin??” Ühesõnaga, kiirklahvid on super, aga ainult siis, kui neid teadlikult ja õigesti kasutada. Kui mitte, siis on tunne, et tehnika hakkab ise oma elu elama :) |
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on suur puuteekraan kõige suurem edasiminek - kõik on kiire ja mugav. Ja pilvesalvestus on ka väga abiks, ei pea enam mälupulki otsima või faile kaotama.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Kõige mugavam uuendus on wallet süsteemid telefonis, tänumillele pole rahakotti poodi minnes vajagi.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu arvates on ainus asi, mis on tõesti lihtsustanud suhtlemist arvuti või muu vidinaga, selle vidina võimsuse kasv ja tehnoloogia areng. Tänapäeva maailmas püütakse kõike teha võimalikult lihtsaks ja intuitiivseks, ja ma olen selle üle õnnelik. Kõige mugavam on minu jaoks teleri häälsisestus. Telerisse kirjutada ei ole tõesti mugav, eriti kui puldil ei ole kursorit, mida saab liigutada, nagu oleks käes võlukepp ja teeksite loitsu.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Paljud siin on juba välja hõiganud erineval viisil, et väga palju mugavust pakub telefoni kasutamine kaubandusvõrgus, pelgalt maksevahendina või siis toidupoes ostupuldina. Isegi vanuse tuvastus on lisatud osade kaupluste rakendustesse, et ei pea maksmisel ootama, et teenindaja kuskilt tuleks ja reageeriks. Ka minu jaoks on see parim asi, mida tehnoloogia areng on mulle andnud. Ei kujuta ettegi, et peaks poodi minnes rahakotti kaasas kandma või siis toidupoes kassajärjekorras seisma ja kogu kauba kassalindile laduma. On siiski mõned poed, kus seda võimalust ei ole ja seetõttu ma ütleks, et väldin nende külastust :)
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Kõige rohkem on abiks pilvesalvestus, telefonis pildid jms syncivad automaatselt Googlei pilve ja arvutis on mul confitud kõik failid pilve syncima. Alati on backup olemas ja arvuti vahetamisel saab kõik failid automaatselt alla laetud.
Kõige rohkem segab telefonis autocorrect. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on Face ID, kiirklahvid ja parooli automaatne täitmine mugavad. Need säästavad aega ja muudavad seadmete kasutamise lihtsamaks. Kõik see on tõesti kasulik ja teeb elu lihtsamaks ning üllataval kombel pole miski tüütu.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Eestis on võimalik teha juba praktiliselt kõik vajalikud toimingud veebis ja on kerge unustada, et igal pool maailmas see nii pole.
Arvan, et tooksingi välja üldisemad edasiminekud nagu pilveteenused, makseteenused, autentimine/autoriseerimine ja kiirem internet. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on kõige kasulikumad NFC ja mobiilipank — telefoniga maksmine on kiire ja mugav, ei pea rahakotti ega paroole otsima.
Aga Androidi näotuvastus (Face ID) ajab vahel närvi — telefon läheb lukust lahti ka siis, kui ma ei tahtnud. Näiliselt mugav, aga vahel rikub see just privaatsust. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Face ID ja Touch ID on peal, aga järgi mõeldes neid väga ei kasuta - ei ole tekkinud harjumust tõsta telefon konkreetselt näo juurde ja minu telefonil Touch ID ei toimi ka 100%liselt, pigem ikka swipe+pin.
Aga olulisematest kindlasti Google Drive pilveteenus ja mobiilsed maksed. Auto-correct on olnud kasutu ja tüütult ebatäpne, selle olen esimesel võimalusel välja lülitanud. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on suurim mugavus tulnud NFC-tehnoloogiast – eriti telefoni ja nutikella kaudu maksmine. Ei pea enam rahakotti kaasas kandma ja poes järjekorras ei kulu aega. Vastupidi, näiteks QR-koodide kasutamine tundub kohmakas ja aeglane, eriti kui valgus halb või kaamera ei fokusseeri.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on elu lihtsustavaks samuti saanud telefoniga maksmine ja telefon ostupuldina. Mul on kõikide populaarsete toidupoodide apid telefonis.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Kindlasti Face ID ja Touch ID. Kasutan mõlemat ikka igapäevaselt. Enamikke äppidesse saab nende abil sisse logitud ja ka mõnikord toodete-teenuste eest tasutud.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Kiirklahvid, häälvalimine, näo- või sõrmejälje tuvastus jms on kõik head ja leiavad kindlasti kasutust. Aga oluliselt rohkem on minu jaoks elu lihtsamaks teinud tehnoloogia üldine areng. Näiteks tänapäeva arvutid või telefonid on kerged, õhukesed, aga samas päris võimekad. Samuti ekraanitehnoloogia on teinud suure sammu. Pilt on kõrge resolutsiooniga ja kirgaste värvidega. Silmad ei väsi nii ruttu ja palju mõnusam on tööd teha. Lisaseadmed nagu juhtmevabad hiired ja klaviatuurid töötavad tänapäeval viivituse ja segaduseta. Häirib aga see kui asjad ei tööta nii nagu peaks. Ükskõik kas see on näotuvastus, hiir, pilvesalvesuts jms.
Loe ka minu blogipostitusi kandilinekilpkonn.blogspot.com
Ps. Kui sulle mu blogipostitused meeldivad ja pead neid preemiapunktide vääriliseks, siis palun anna sellest õppejõule teada ![]() |
Free forum by Nabble | Edit this page |