Paroolihaldurid ja copy-paste erinevate seadmete vahel on kindlasti need asjad, mis teevad digielu sujuvamaks. Ka see, et saab telefoniga kiiresti dokumendist pildi teha ja PDF-ina salvestada, on väga praktiline lahendus, kui skannerit pole käepärast.
|
In reply to this post by alo.ansberg
Väga mugav oli viipekaartidega maksta, kui ma seda kasutasin, aga teades kui kergelt rünnatavad nad olen otsustanud tavalise kiipkaardi kasuks. Muidugi smartID on elu ka palju mugavamaks teinud jaerinevad LLMid
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Arvutitel näiteks windows Hello tugi. Maru mugav tööl seadmesse sisenda ja macil samuti touchID ja faceId. Ilma nendeta oleks maru tüütu pikkasid paroole sisestada.
Tüütuks on muutunud ehk MFA, aga seda ka pigem heas mõttes, sest see on turvalisuse hind.Töö vaatest on company portal, mis on meil täna juurutatud ja on oma loomult väga tüütu ksasutada. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Häälkäsklused on midagi, millega ma seni ära harjunud ei ole ja need ei paku mulle (veel) ka käegakatsutavat väärtust. Paljud muud nutikad ja elu lihtsustavad tehnoloogilised lahendused on juba kaasfoorumlaste poolt ära mainitud, seega tooksin esile hoopis ühe enda hiljutise teistmoodi positiivse kogemuse.
Hiljuti tekkis mul nimelt vajadus välja vahetada senine, küll hästi teeninud, kuid ootamatult katki läinud spordikell. Uue kella valikul oli üheks oluliseks tingimuseks sukeldumisrežiimi olemasolu, mis aga oluliselt kitsendas valikuvõimalusi. See tekitas esmalt tunde, et pean maksma ka paljude funktsioonide eest, mille kasutamine tundus mulle pehmelt öeldes küsitav ja ebavajalik. Üllatuslikult on aga mitmed neist osutunud ootamatult kasulikuks. Näiteks võimalus vastata telefonikõnedele otse kella kaudu. Minusuguse inimese jaoks, kes pidevalt oma telefoni kuhugi ära kaotab ja mis loomulikult on sealjuures alati jäänud ka hääletule režiimile, on see funktsioon osutunud tõeliseks abimeheks. Kell on mitmel korral päästnud olukorra, võimaldades mul vastata kõnele isegi siis, kui mul pole aimugi, kus mu telefon parasjagu on. Teiseks heaks üllatuseks on olnud sisseehitatud taskulamp, millel on ka öist nägemist toetav punane valgus. See leiab kasutust mitu korda nädalas ning on alati käepärast ja palju silmasõbralikum kui telefoni valgus. Kõrvaklappide ühendamise võimalus muusika kuulamiseks ja ka kaardimaksevõimalus kellaga on osutunud ka päris heaks lahenduseks näiteks rulluisutiirule minnes, mil pole soovi/võimalust telefoni mugavalt kaasa võtta. |
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on mobiili ja selle rakenduste areng olnud kõige suuremaks mugavuse muutujaks. Alustades TouchID-st kuni maksete sooritamiseni, enese tuvastamini ja pilveteenusteni.
Auto-correct on seadistus, mida ma pole tahtunud ja suutnud ära õppida. Selle välajlülitamine on esimeste toimingute seas, mida ma uuel seadmel teha soovin. |
Administrator
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Ma tahaks väga tagasi füüsilise täisklaviatuuriga nutitelefone. Võiks olla nii omaaegsete Nokia kommunikaatorite moodi "miniläpakas" kui Blackberry stiilis püstine "jäätisepulk". Tarkvaralised "klaverid" ei sobi kohe üldse.
Aga millest on abi - õnneks LineageOS toetab kaht mugavat pisiasja, mida tavalisel Androidil kohtab järjest vähem: kõne vastuvõtt füüsilise telefoninupuga (ekraanil "pühkimist" ei ole kunagi sallinud) ning äratuse vaigistamist telefoni raputades (hommikul piisab lärmava ärataja hoogsast haaramisest). |
In reply to this post by AlanZurbenko
Isiklikult naudin väga Apple Continuity võimalusi. Väga tihti kasutan funktsiooni, millega saan sujuvalt kopeerida teksti või pilte oma iPhone’ist ja kleepida need otse Mac’i – ei mingit failide saatmist ega keerulist jagamist. Teine suurepärane funktsioon on Handoff, mis võimaldab jätkata veebilehe lugemist või dokumentide töötlemist arvutis täpselt sealt, kus telefoni peal pooleli jäi. Samuti saan kasutada oma iPhone’i kaamerat arvuti veebikaamerana, see annab võimaluse paremaks pildikvaliteediks ja saan kaamerat sättida mugavamalt. Lisaks võimaldab Continuity Sketch ja Markup funktsioon mul joonistada iPhone’i või iPadi ekraanil näpuga ning see ilmub kohe Mac’i ekraanile näiteks dokumenti või e-maili. Väga mugav visandite või märkmete tegemiseks. Eriti mugav funktsioon on ka iPad ekraani kasutamine arvuti lisaekraanina - ei ole vaja ühendada ühtegi juhet ja "lisamonitor" lihtsalt töötab.
Kas keegi teine kasutab veel Continuity’t või sarnaseid lahendusi teiste platvormide peal?
Vaata ka minu blogi aadressil https://notes.reinbus.ch/ ja kui meeldib saada õppejõule kiri, preemiapunktid ütlevad aitäh.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Kõik on väga palju tehnoloogiat mõjutanud, aga minu puhul on pilveteenus kõige rohkem elu lihtsamaks muutnud.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Eks siin ole juba enamus ära mainitud.
Isiklikult mulle ehk meeldib kõige rohkem mobiili maksed, poodide äpid, see et fotokas kaamera on telefoni näol ka koguag kaasas on sageli päris abiks. Samas näiteks puutekraanid hakkavad juba mõnedes kohtades 'närvidele käima'. Näiteks see, et uutes autodes kipuvad kõik füüsilised nupud ära kaduma ja kuhugi kesk-konsooli puute ekraanile asetuma. Sageli peab veel millegi aktiveerimiseks kusagil menüüs klõpsima. Ei ole üldse hea lahendus minu meelest. Lisaks vaatan, et keegi ei ole maininud, aga kui keegi pahalane peaks mõnele sellisele lihtsustavale tehnoloogiale kuidagi ennast 'vahele saama', siis võib teie elu ikka väga keeruliseks muutuda, võimalik et soovite mitu järgmist aastat ainult paberit ja pastakat ja sularaha kasutada. ![]() |
In reply to this post by AlisaS
Nagu paljud on juba eelnevalt maininud siis ka minu jaoks on sõrmejäljelugeja telefonis kõige suurem muutus olnud. Kuigi see ei toimi alati ideaalselt, muudab see telefoni avamise siiski märgatavalt mugavamaks.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Mis ma pean tõeliselt kasulikuks ja mida ma iga päev oma telefonis kasutan, on Swipe-iga kirjutamine sõnumite sisestamisel (see tähendab, et ma ei vajuta iga tähte eraldi, vaid libistan sõrme vajalike tähtede suunas). See muudab kirjutamise minu jaoks kiiremaks ja lihtsamaks.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on kõige mugavam tehnoloogia kindlasti Face ID. See tundub nüüd nii loomulik. Telefon avaneb ise, ilma et peaks midagi vajutama. Väikene asi, aga teeb elu tohutult lihtsamaks, eriti siis, kui käed on asju täis. Ainus aeg, kus see mugavus kadus, oli koroona ajal, kui kõik kandsid maske. Siis ei tundnud Face ID mind enam ära.
Mis aga minu puhul üldse ei töötanud oli häälkäskluste kasutamine. Teoorias tundus väga mugav, ütled lihtsalt „Pane äratus“, aga praktikas ei hakanud ma seda kunagi harjumuspäraselt kasutama. Lõpuks jäi asi sinnapaika. Mugavam oli lihtsalt ise ekraanil vajutada.
Kui huvitab, saate minu blogi lugeda siit: Minu blogi
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Enamus juba mainitud aga isiklik lemmik on telefoniga maksmine Apple Payga nii internetis kui ka reaalselt. Kui rahakott jääb koju pole maailmalõpp.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
FaceID ja TouchID on suurepärased tehnoloogiad ning need ei muutu kunagi tüütuks, eriti kui saab valida, kumba kasutada. Aga kuna kasutan iPhone’i, siis saan kasutada saan ainult FaceID-d. Kui aga kaamera läheb uduseks või oled just näo raseerinud, ei pruugi iPhone sind ära tunda. Samas on tõenäoline, et raseerides on ka käed märjad, siis ei pruugi ka TouchID hästi toimida
![]() |
In reply to this post by AlanZurbenko
Minu jaoks on kõige rohkem kasu tulnud pilvest, teistega piltide, videote ja failide jagamine on see nii lihtsaks teinud, et ei kujuta ette suhtlust ilma selleta. Enamus nendest tehnoloogiatest mis siin välja toodud on ei ole ma kasutusele võtnud. Pole siiani erilist vajadust olnud.
|
In reply to this post by AlanZurbenko
Kohe peast oskaks paroolide autofill'i ja google drive mainida.
Erinevalt paljudest siin, ei ole ise suurim sõrmejälje usaldaja. Igaüks võib mu sõrmega ju telefoni lahti teha! Mis muidugi ei tähenda, et pin'i ei saa raudkangiga välja peksta... |
Free forum by Nabble | Edit this page |